2012. október 11., csütörtök

UEFA Futsal Cup: ETO-bravúr, pontszerzés a Benfica ellen

Hatalmas bravúrt vitt véghez a Rába ETO az UEFA Futsal Cup csoportkörének első fordulójában: háromgólos hátrányból egyenlített, és pontot szerzett a portugál bajnok Benfica ellen.

Az első percekben a Benficának volt több helyzete, ám a portugálok csapatkapitánya, Goncalo két ízben sem tudott túljárni Balázs Zoltán eszén. A magyar együttesnél Dróth Zoltán kísérlete kerülte el Bébé kapuját a hetedik perc elején. A következő minutumokban megsokasodtak a szabálytalanságok, mindkét csapat hamar eljutott három hibáig. A 10. perc végén Lódi Tamás győri csapatkapitány kapura lövését védte Bébé, majd Nenéét Balázs. A meccs első sárgáját Dróth gyűjtötte be a 12. perc végéhez közeledve, majd Marinho és Goncalo is kihagyott egy helyzetet – az ETO-nál Garrido Luque kísérlete maradt ki, így az első játékrész gól nélküli döntetlennel záródott.

A fordulás után jobban kezdett a Benfica, a 23. perc elején meg is szerezte a vezetést Marinho találatával. Bő egy minutummal később már kettő nulla állt az eredményjelzőn, Joel Queirós is eredményes volt. 2–0

Ezután az ETO pillanatai jöttek, Hugo Martins két szögletet is elvégzett, majd Fábio Aguiar lövését hatástalanította Bébé. A 28. perc derekán Luque közel járt a szépítő gól megszerzéséhez, ám a kapufa megakadályozta ebben. Az utolsó tíz percbe lépve Juanra és Martins is próbálkozott, ám a portugál sztárcsapat kapusa lehúzta a rolót. A mérkőzés hajrájában a Benfica háromgólosra növelte előnyét, a 36. minutumban Vitor Hugo talált be Balázs Zoltán hálójába. 3–0

Ugyanebben a percben Juanra besárgult, bő egy perccel később azonban jóvátette hibáját, ugyanis megszerezte a győriek szépítő találatát. Sőt! A 39. perc elején Martins kihagyott helyzete után Fábio Aguiar is gólt szerzett, így három kettőre hozta fel az ETO-t szűk két perccel az összecsapás vége előtt. 3–2

A csattanó a végére maradt: Hugo Martins két másodperccel a vége előtt egyenlített (3–3). Az ETO óriási bravúrt vitt véghez, az utolsó három percben három gólt lőve szerzett pontot az Európa egyik legjobb csapatának tartott Benfica ellen.

A csoport másik meccsén a grúziai Iberia Star Tbilisi könnyedén, brazil légiósai vezérletével 6–1-re legyőzte az olasz bajnok Luparensét. A következő fordulóban az ETO a brazil játékosokat felsorakoztató házigazda Iberia Star Tbiliszivel csap össze, majd a záró körben az olasz bajnok Luparense következik. A csoportból csak az első helyezett jut tovább.
UEFA FUTSAL CUP
D-CSOPORT, 1. FORDULÓ
BENFICA (portugál)–RÁBA ETO 3–3 (0–0)
Gólszerző: Marinho (23.), Joel Queirós (24.), Vitor Hugo (36.), ill. Juanra (37.), Aguiar (39.), Martins (40.)